Gydymas deguonimi

Gydymo deguonimi tikslas – padidinti kraujo įsotinimą deguonimi ir taip užtikrinti gyvybinių organų veiklą.
Kur įsigyti?
Deguonies sistemos
Kur išsinuomoti?
Deguonies sistemos
Kompensuojama?
Diagnozavus ligas, kuriomis sergant pasireiškia lėtinis kvėpavimo nepakankamumas.

Makrofagų terapija (M2)

M2 makrofagai, kurie veikia konstruktyviuose procesuose, tokiuose kaip žaizdų gijimas ir audinių taisymas, ir tuos, kurie išjungia žalingą imuninės sistemos aktyvavimą gamindami priešuždegiminius citokinus, tokius kaip IL-10. M2 yra rezidento audinių makrofagų fenotipas, kurį IL-4 gali dar labiau padidinti. M2 makrofagai gamina aukštą IL-10, TGF-beta kiekį ir žemą IL-12 kiekį. M2 makrofagai išskiria priešuždegiminį atsaką, pridėdami Interleukin-4 arba Interleukin-13. Jie taip pat vaidina žaizdų gijimą ir yra reikalingi revaskuliarizacijai ir reepitelializacijai.

Makrofagai vaidina pagrindinį vaidmenį atkuriant audinius. Jie turi neuroprotekcinį poveikį ir skatina aksonų augimą ir mielinizaciją. Mes sukūrėme M2 makrofagų, turinčių reikšmingą regeneracinį potencialą, generavimo metodą. M2 makrofagų naudojimas yra saugus ir efektyvus cerebrinio paralyžiaus gydymo būdas. Mūsų rezultatus ir išsamesnę informaciją apie makrofagus galite rasti straipsnyje, jis yra svetainėje.

Gydymo technika

Vyresni nei 1,5 metų pacientai (taip pat ir suaugusieji) priimami gydyti. Gydymo metu pacientas neturi būti ūmios kvėpavimo takų infekcijos požymių ir lėtinių ligų komplikacijų. Buvimo ligoninėje trukmė 10 dienų.
Kitą dieną po priėmimo per anesteziją įrengiamas periferinis arba subklaviacinis kateteris (viskas sprendžiama atskirai), o periferinio kraujo imama 50–100 ml, atsižvelgiant į paciento amžių ir svorį. Tada kraujas kurjeriu siunčiamas į Rusijos medicinos mokslų akademijos Klinikinės imunologijos institutą, Novosibirske, Rusijos Federacijoje.
M2 makrofagų auginimo laikotarpis yra 5–7 dienos (priklauso nuo kiekvieno).
Ląstelių įvedimas atliekamas 7-8 dieną po kultivavimo anestezijos metu endolumbališkai). Endolumbarinis vartojimas (stuburo kanale, juosmens punkcija). Šiuo metu tai yra efektyviausias būdas pristatyti ląsteles į smegenis. Nei intraveninis, nei poodinis vartojimas neužtikrina smegenims reikiamo ląstelių skaičiaus, kad suaktyvėtų reparaciniai procesai. Po 1-2 dienų pacientą galima išrašyti iš ligoninės.
Procedūrų skaičius nustatomas individualiai. Trys – dešimt kartų implantuojama, nes įrodytas kliniškai kumuliacinis makrofagų poveikis. Poveikis pasireiškia mažėjančiu spazmu, motorinio aktyvumo padidėjimu, traukulių sumažėjimu, psichomotoriniu vystymusi, vaikams, sergantiems bulbariniais sutrikimais, sumažėja seilėtekis, atsiranda ryklės refleksas, vaikai pradeda laikyti galvas ir sėdėti.

Kamieninių ląstelių terapija

Kas yra cerebrinis paralyžius (CP)?
Cerebrinis paralyžius yra būklė, atsirandanti dėl smegenų sužalojimų ar anomalijų, dažniausiai gimdoje, tačiau bet kuriuo metu per 2 metus po gimimo. Tai daro įtaką smegenų ir nervų sistemos funkcijoms, tokioms kaip mąstymas, matymas, klausymas, mokymasis ir judėjimas.
Dažnos priežastys yra hipoksija (žemas deguonies kiekis), galvos trauma, motinos infekcijos, tokios kaip raudonukė, kraujavimas iš smegenų, smegenų infekcija ir sunki gelta. CP tipai yra: ataksinis, hipotoninis, spazminis, diskinezinis ir mišrus.

Ar cerebrinį paralyžių galima gydyti kamieninėmis ląstelėmis?
Virkštelės mezenchiminės kamieninės ląstelės yra laikomos visuotinėmis donorinėmis ląstelėmis, nes jos nėra iškart pripažįstamos svetimomis. Ląstelės gyvena pažeistame audinyje ir, kaip žinoma, išskiria molekules, vadinamas trofiniais veiksniais.
Žinoma, kad mezenchiminių kamieninių ląstelių trofiniai veiksniai skatina pažeisto nervų audinio atstatymą tiek smegenyse, tiek nugaros smegenyse. Kai kurie iš jų yra neurotrofiniai veiksniai, kurie skatina neuronų augimą, skatina naujų kraujagyslių augimą, neurogenezę ir astroglialinį aktyvavimą, skatina sinapsinį ryšį ir aksonų remielinizaciją, mažina užprogramuotą ląstelių žūtį ir reguliuoja mikroglialio aktyvaciją.
Mezenchiminės kamieninės ląstelės skatina smegenų atstatymą po insulto ir trauminį smegenų sužalojimą.

Kadangi mes naudojame alogeninius virkštelės audinius, gautus iš mezenchiminių kamieninių ląstelių, galime pasiūlyti gydymą bet kuriam kvalifikuotam pacientui, ne tik tiems, kurie gimdami išsaugojo savo virkštelės kraują. Žemiau aptarsime kelis papildomus alogeninių virkštelės kamieninių ląstelių privalumus.

Yra įrodymų, patvirtinančių, kad kaulų čiulpų mononuklearinės ląstelės yra saugios ir pagerina vaikų, turinčių neurologinių sutrikimų, įskaitant cerebrinį paralyžių, gyvenimo kokybę.

Neseniai atliktame tyrime, naudojant virkštelės audinio iš mezenchiminių kamieninių ląstelių cerebriniam paralyžiui gydyti, nenustatytas rimtas neigiamas šalutinis poveikis. Pastebėta pagerėjimo, ypač funkcinėse skalėse, išskyrus „Tardieu“ skalę.

Vartodami mezenchimines kamienines ląsteles, mes pastebėjome pagerėjimą cerebriniu paralyžiumi sergančių pacientų, gydytų mūsų įstaigose.

Kokių tipų kamieninės ląstelės yra naudojamos cerebriniam paralyžiui gydyti ir kaip jos renkamos?
Suaugusiųjų kamieninės ląstelės, naudojamos kamieninių ląstelių institute cerebriniam paralyžiui gydyti, yra iš žmogaus virkštelės audinio (alogeninio mezenchiminio). Virkštelę dovanoja motinos po normalaus ir sveiko gimdymo. Prieš patvirtinant jas gydymui, visos virkštelės iš kamieninių ląstelių yra tikrinamos dėl virusų ir bakterijų pagal Tarptautinius kraujo banko standartus.
Iš virkštelės gautos kamieninės ląstelės leidžia mūsų gydytojams skirti vienodas dozes ir nereikalauja iš paciento jokių kamieninių ląstelių rinkimo, o tai gali būti sunkus procesas, ypač vaikams ir jų tėvams. Kadangi virkštelės ląstelės yra surenkamos iškart po (normalaus) gimimo, jos yra daug stipresnės nei jų „senesnės“, kaip, pavyzdžiui, ląstelės, gautos iš riebalų. Laido audinių iš mezenchiminių kamieninių ląstelių atmetimo pavojus nekyla, nes organizmas jų neatpažįsta kaip pašalinių.
Ar pacientas atmes tokio tipo kamienines ląsteles?
Kūno imuninė sistema nesugeba atpažinti virkštelės iš mezenchiminių kamieninių ląstelių kaip svetimos, todėl jos nėra atmetamos. Kambarinių ląstelių institute HUCT kamieninės ląstelės buvo švirkščiamos tūkstančius kartų ir niekada nebuvo nė vieno atvejo atmetimo (transplantato ir šeimininko liga). Tiesą sakant, alogeninės (ne paties paciento) mezenchiminės kamieninės ląstelės yra patvirtintos transplantato ir šeimininkų ligoms gydyti Kanadoje ir Naujojoje Zelandijoje.
Virkštelės iš mezenchiminių kamieninių ląstelių taip pat dauginasi / diferencijuojasi efektyviau nei „senesnės“ ląstelės, tokios kaip ląstelėse, esančiose riebaluose, todėl jos laikomos „stipresnėmis“.
Kokie yra cerebrinio paralyžiaus gydymo alogeninėmis virkštelės audinio kamieninėmis ląstelėmis pranašumai?
Kadangi HUCT mezenchiminėms kamieninėms ląstelėms yra privilegijuota imuninė sistema, ląstelių atmetimas nėra problema ir žmogaus leukocitų antigeno (HLA) suderinimas nėra būtinas.
Kamieninės ląstelės, pasižyminčios geriausiu priešuždegiminiu veikimu, imuninę sistemą moduliuojančiu pajėgumu ir gebėjimu stimuliuoti regeneraciją, gali būti patikrintos ir pasirinktos.
Allogeninės kamieninės ląstelės gali būti skiriamos keletą kartų per kelias dienas vienodomis dozėmis, kuriose yra didelis ląstelių skaičius.
Virkštelės audinys teikia gausų mezenchiminių kamieninių ląstelių kiekį.
Nereikia anestezijos metu rinkti kamieninių ląstelių iš paciento klubo kaulo ar riebalų, o tai ypač gali būti daroma mažiems vaikams ir jų tėvams.
Daugėja įrodymų, kad virkštelės iš mezenchiminių kamieninių ląstelių yra tvirtesnės nei mezenchiminių kamieninių ląstelių iš kitų šaltinių.
Nereikia skirti chemoterapinių vaistų, tokių kaip granulocitų kolonijas stimuliuojantis faktorius (G-CSF ar GCSF), kad stimuliuotumėte kaulų čiulpus gaminti granulocitus ir kamienines ląsteles bei išleisti juos į kraują.

Vaizdo medžiagos:
Pacientų pasakojimas apie rezultatus. Anglų kalba
Mechanizmas ir poveikis. Anglų kalba

Gydymas magnetu (fizioterapija)

Magneto terapija – gydymas nuolatiniu arba kintamu žemo dažnio magnetiniu lauku. Procedūra gali būti atliekama per rūbus, tvarsčius, gipsą. Procedūros trukmė 10-30 min.
Indikacijos: audinių, kraujagyslių ligoms sutikimui, kaulų-sąnarių ligoms,  ginekologinės ligoms, urologinės ligoms, alerginės odos reakcijoms, potrauminiams reiškiniams, uždegiminės kvėpavimo sistemos ligoms, nervų-raumenų ligoms atstatymui.  
Kontraindikacijos: širdies veiklos stimuliatorius, šilumos jutimo sutrikimai, metalo dariniai, nėštumas, ryški hipotomija.

Kur įsigyti?
Slaugyk.lt
Rūpinkis savimi

Gydymas šviesos spinduliais (Bioptron)

Šviesõs terãpija, fototerãpija (foto…+ terapija), gydymas šviesos spinduliais. Gydoma tiek vieno ilgio, tiek viso šviesos spektro bangomis. BIOPTRON šviesa – tai unikalus, optimizuotas ir patentuotas šviesos charakteristikų derinys. Šviesos spektro regimoji bei infraraudonoji dalis biologiškai stimuliuoja ląsteles ir spartina gijimo procesą esant įvairioms medicininėms būklėms. BIOPTRON bangų ilgio šviesa giliai prasiskverbia į audinius ir inicijuoja teigiamus pokyčius ląstelių lygmeniu. Gyvi audiniai sugeria šviesą ir dėl to padaugėja adenozino trifosfato (ATP), kuris pagerina ląstelių medžiagų apykaitą.
BIOPTRON šviesos biostimuliacinis poveikis yra skirtingų veikimo mechanizmų sinergijos rezultatas:
  • vykdoma mikrocirkuliacija ir ląstelių biostimuliacija
  • stiprinama organizmo imuninė sistema
  • stimuliuoja regeneracijos ir atkuriamuosius procesus
  • paspartina žaizdų gijimą
  • pašalina skausmą arba sumažina jo intensyvumą 

Kur įsigyti?
Bioptron

Kineziterapija

Kineziterapija (gr. Kinesis – judėjimas, terapija – gydymas) –  gydymas, turintis apibrėžtą teorinį ir praktinį pagrindą bei platų klinikinį pritaikymą, ligų ir traumų prevencija, sveikos gyvensenos skatinimas ir mokymas, siekiant vystyti, palaikyti ir (ar) atkurti optimalias judėjimo ar kitas funkcines galimybes, kai judėjimas ar kitos funkcijos yra pažeistos dėl amžiaus, traumos, ligos ar aplinkos veiksnių.

Ergoterapija

Ergoterapija (gr. Ergon – darbas, terapija – gydymas) – pacientų galimybių atstatymas, palaikymas ar sutrikimų kompensavimas tikslinga veikla, siekiant padėti pacientams savarankiškai gyventi, atsižvelgiant į jų norus, poreikius, bei visuomenės nustatytus reikalavimus. Ir pati ergoterapijos definicija skelbia, jog tai „menas ir mokslas” paskatinti žmogų dalyvauti tikslingoje veikloje, kad būtų atkurta, sustiprinta ir pagerinta atliekama veikla, lengvesnis būtų įgūdžių ir veiklos mokymasis, kurios yra svarbios paciento adaptacijai bei produktyvumui siekiant sumažinti patologiją, pagerinti sveikatą.

Logopedija

logopèdija (gr. logos – kalba + paideia – lavinimas), mokslas apie kalbėjimo, kalbos, komunikacijos sutrikimus, jų atpažinimą, nustatymą ir specialių mokymo bei ugdymo metodų taikymą jiems įveikti.

Logoterapija

logoterãpija (gr. logos – kalba, therapeia – gydymas, slaugymas), egzistencinės filosofijos, psichologijos ir psichoterapijos sistema, padedanti žmogui geriau pažinti savo dvasinę realybę, išvengti ar išeiti iš vadinamosios egzistencinės tuštumos.

Manualinė terapija

manuãlinė terãpija (lot. manus – ranka + terapija), rankomis atliekami gydomieji veiksmai. Tai nemedikamentinis, nechirurginis gydymo būdas, paremtas organizmo savigyda ir nervų sistemos funkcijos gerinimu. Dažnai taikoma kartu su gyvenimo būdo pakeitimu, mitybos sureguliavimu, fizioterapija. Pagrindinis manualinės terapijos tikslas – atkurti žmogaus kūno ir dvasios vientisumą, organizmo sistemų normalų struktūrinį ir funkcinį santykį.